Preşedintele şi Vicepreşedintele Consiliului Judeţean Cluj, domnii Mihai Seplecan şi Vakar Istvan, alături de Prefectul judeţului Cluj şi de şefii structurilor de ordine publică din judeţul Cluj, au participat vineri, 6 noiembrie 2015, la Şcoala de Agenţi de Poliţie ,,Septimiu Mureşan” Cluj-Napoca, la ceremonia depunerii jurământului militar de către elevii Şcolii de Agenţi de Poliţie „Septimiu Mureşan” Cluj-Napoca, promoţia 2015-2017.
,,Sunt foarte încântat că am asistat astăzi la ceremonia depunerii jurământului de credinţă de către proaspeţii boboci ai acestei prestigioase şcoli de poliţie clujene. Mă bucur să constat că, an de an, tot mai mulţi tineri sunt dornici să îmbrace uniforma de poliţist, fapt care nu poate decât să ne dea acea încredere necesară că siguranţa noastră şi a copiilor noştri este pe mâni bune. Sunt convins de faptul că profesionalismul, dăruirea şi curăţenia morală le vor fi insuflate acestor viitori poliţişti de către cadrele didactice ale Şcolii de Poliţie, valori care îi vor ghida în nobila lor misiune de păstrare o ordinii şi siguranţei cetăţeneşti”, a declarat domnul Mihai Seplecan.
„Invitaţia de a participa la acest Știri special confirmă încă o dată bunele relaţii de colaborare pe care Consiliul Judeţean Cluj le are cu Şcoala de Agenţi de Poliţie din Cluj. De-a lungul timpului aceste două instituţii au derulat mai multe proiecte comune finanţate din bugetul judeţului, precum cele de achiziţie de aparatură IT sau de promovare a imaginii şcolii în mediul rural” a menţionat domnul Vakar Istvan.
Prima pagină Depunerea jurământului militar la Şcoala de Poliţie Cluj