Prefectul judeţului Cluj, Gheorghe Ioan Vuşcan, împreună cu ministrul apărării naţionale, Mircea Duşa, au participat joi, 30 iulie 2015, la ceremonia de plecare în Afganistan a militarilor din Batalionul 811 Infanterie „Dej”, desfăşurată în Piaţa Bobâlna din Dej.
„Dragonii Transilvani” vor executa, timp de şase luni, în principal misiuni de protecţie a forţei, la Baza aeriană din Kandahar, dar şi asigurarea libertăţii de mişcare pe căile de comunicaţii şi consilierea forţelor de securitate afgane.
Prima pagină Dej: Ceremonie de plecare în Afganistan a „Dragonilor Transilvani”