Cluj-Napoca: Ministrul Adrian Curaj a vizitat Colegiul Naţional ,,Emil Racoviţă”

Joi, 25 februarie 2016, prefectul judeţului Cluj, Gheorghe Ioan Vușcan, împreună cu ministrul educaţiei naţionale şi cercetării ştiinţifice, Adrian Curaj, şi inspectorul general al IŞJ Cluj, Valentin Cuibus, a vizitat Colegiul Naţional ,,Emil Racoviţă” din Cluj-Napoca.

Reprezentantul Ministerul Educației Naționale și Cercetării Științifice, efectuează o vizită de lucru la Cluj-Napoca, în perioada 25-26 februarie. Pe parcursul celor două zile, domnia sa se va întâlni cu inspectorii şcolari generali din judeţele din regiune (Alba, Bistriţa-Năsăud, Cluj, Hunedoara, Maramureş, Mureş, Sălaj, Sibiu) şi cu reprezentanţi ai mediului universitar clujean. De asemenea, vizita prilejuieşte participarea la deschiderea Conferinţei Naţionale a Colegiilor şi Liceelor Pedagogice din România, care va avea loc vineri, la Colegiul Naţional Pedagogic „Gheorghe Lazăr”, începând cu ora 10:00.

Vineri, în intervalul 11:45 – 12:30, ministrul Adrian Curaj va susţine o conferinţă de presă la sediul IŞJ Cluj.